• Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

• 4 grudnia w PSP w Krzeczowie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla chłopców i dziewcząt z klas III - VIII.

Cel imprezy – popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów - reprezentantów na gminne zawody sportowe.

Organizatorem wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego Janusz Piątek i Jolanta Sumara-Warchoł.

• „Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek.” Jan Paweł II

• W grudniowy pierwszy piątek wolontariusze naszej szkoły wspólnie z księdzem Proboszczem odwiedzili chorych w parafii. Życzenia świąteczne oraz paczuszka pysznych pierników
            sprawiły ogromną radość ludziom, którzy przykuci do łóżek cierpienia z godnością dźwigają ciężar choroby. Młodzi wolontariusze z wdzięcznością i serdecznością odwiedzili chorych mieszkańców Krzeczowa.
            To piękne dzieło składania wizyty w domach chorych wspólnie z Księdzem zostało zapoczątkowane
            w ubiegłym roku i okazuje się , że był to właściwy pomysł, bowiem przybycie młodych do domu ludzi chorych i często samotnych jest znakiem miłości , nadziei oraz wyrazem troski młodego pokolenia
            o starszych.

• Podsumowanie akcji „Talenciaki” - listopad 2023

Nasza szkoła już kolejny raz brała udział w zbieraniu kuponów w akcji „Talenciaki” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Akcja ta organizowana jest corocznie. Trwa od września do listopada. Robiąc duże zakupy w tej sieci można uzyskać kupony, które następnie przekazuje się na rzecz wybranej szkoły. Każdy kupon to jeden punkt, Gdy tych punków uzbiera się 400 lub więcej, szkoła może wymienić je na nagrody - pomoce edukacyjne dla dzieci.

W tym roku dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać ponad 1140 Talenciaków! Kupony wymieniliśmy na gry, które będą służyły naszym uczniom podczas gier i zabaw w świetlicach szkolnych i podczas innych zajęć szkolnych prowadzonych przez nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w tę akcję!

• DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE- „ Po polsku o historii”.

• 27 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział
            w Konkursie-11. DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE- „ Po polsku o historii”.
            Z trudnym teksem dyktanda zmierzyli się Julia Pławecka i Katarzyna Maciejowska z klasy VIII, Milena Wiśniowska z klasy VII oraz uczniowie klasy IV: Igor Budzyn, Jakub Polak, Mateusz Żmuda oraz Emilia Mizera. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy osoby, jednak tylko Emilka Mizera przeszła pomyślnie weryfikację pozwalającą jej na wzięcie udziału w etapie wojewódzkim, który odbył się 26.10 2023r. w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie. Emilka napisała dyktando na 97%. Tak piękny wynik pozwolił jej znaleźć się w gronie laureatów konkursu.
            Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 21.11.2023r. w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.
            Po uroczystej gali zwycięzcy oraz ich opiekunowie mieli możliwość zwiedzania muzeum
            i prześledzenia rozwoju cywilizacji od starożytności aż po współczesność.

Emilce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• CIEBIE NIEWIELE KOSZTUJE, IM ŻYCIE RATUJE!

• Rusza kolejna zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt:

• Schroniska w Borku ( psy);

• Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom (koty).

ZBIERAMY: TERMIN AKCJI:

09.11.23 R. - 17.11.23 R.

Miejsce zbiórki darów :

SZKOŁA, SKLEP „EURO” .