• Sprzątanie Świata – łączy ludzi

• ‘’Sprzątanie Świata – łączy ludzi ‘ ’pod takim hasłem odbyła się w tym roku już 30 edycja ogólnopolskiej akcji Sprzatania Świata . Nasza szkoła uczestniczy w tej akcji od samego początku jej powstania . Również w tym roku 22.09.2023r. uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami ''Sprzątali  Świat'' . Każda klasa udała się w przydzielony jej rejon Krzeczowa. Sprzątaniem objęte były chodniki i przydrożne rowy na całej długości naszej miejscowości, przystanki autobusowe, droga dojazdowa do cmentarza parafialnego, teren wokół szkoły i świetlicy wiejskiej, boiska sportowego, orlik, drogi prowadzące do cmentarza parafialnego i wojskowego. W akcji uczestniczyło 111 uczniów. Dziękujemy.

Koordynator akcji: Krystyna Domagała

• Biegamy i wygrywamy

• W piątek 22 września 2023r. na orliku lekkoatletycznym w Szkole Podstawowej w Rzezawie odbyły się   Gminne Zawody Sportowe w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej . W zawodach wystartowało 21 drużyn.

Awans do zawodów powiatowych uzyskała drużyna chłopców z klas

4-6 (K.Baran, I.Kasprzyk, M.Wiśniowski, Pilch, Smolik, M. Tarnawski) ,

7-8 (T.Gryzik,  F.Guzik,  E.Jawień,   A.Helak,  M.Piszczek,  W.Grabarz )

oraz dziewczęta z klas

7-8 (K.Maciejowska, G.Pilch,  A.Panna,  O.Przybyło,   J.Pławecka,   P.Starma)

• Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych.

• W poniedziałek 18 września 2023r. w Szkole Podstawowej w Krzeczowie odbyły się

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych.

Uczniowie rywalizowali w kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.
            Pierwszy bieg dziewcząt w kategorii klas 4-6 wygrała S.Kasprzyk, drugie miejsce zajęła
            K. Krupa ,

trzecie A. Helak .
            Wśród chłopców z tej samej kategorii najszybszy okazał się K.Baran drugie miejsce wywalczył I.Kasprzyk, a na najniższym stopniu podium stanął M.Wiśniowski.

W kategorii klas 7-8 bezkonkurencyjna okazała się P.Starma, tuż za jej plecami do mety dotarła K.Maciejowska, na trzecim miejscu uklasowała się G . Piech W tej samej kategorii na najwyższym stopniu podium uklasował się T.Gryzik tuż za nim był F.Guzik a na najniższym stopniu podium znalazł się A.Helak.

Koordynatorzy :Jolanta Sumara-Warchoł, Janusz Piątek

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy .

• Akcja Narodowego Czytania

• Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

Podczas tegorocznej -12. odsłony -spotkaliśmy się, aby wysłuchać fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”

„– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci (...) – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej porównywana do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. To jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Uczennice z kl. 4-8 -pod opieką pani B. Skotnickiej i pani B. Kociołek- przeczytały fragmenty pożegnania uczestników powstania z rodzinami, opisy odgłosów walk oraz opis zbiorowej mogiły.

• Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Rzezawa z okazji 50 – lecia Gminy Rzezawa

• W dniach 12 września na boisku sportowym przy Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Łazach odbył się w Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Rzezawa z okazji 50 – lecia Gminy Rzezawa.

I miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krzeczowie: M.Wiśniowski, I.Kasprzyk, Sz.Buczek K.Nowak ,  S.Kasprzyk,  Sonia Tsepukh ,  Maja Ficek

Gratulacje

• Bieg "50 lat gminy Rzezawa"

• Zapraszamy na Bieg "50 lat gminy Rzezawa" w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia powstania gminy Rzezawa w niedzielę 17 września 2023r. START I META Boisko GOSIR w Rzezawie.

Celem imprezy jest popularyzacja, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Rzezawa i regionu Małopolski.

Prosimy o zachęcenie do zapisów dzieci i młodzież (udział dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny). Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne pod linkiem: https://kepasport.pl/wydarzenie/bieg-50-lat-gminy-rzezawa/

Patronat Honorowy Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej

Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Rzezawa, Stowarzyszenie Aktywna RZEZAWA, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, Kępa Sport.

Projekt „Z kulturą po zdrowie” współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Rzezawa

• Informacja dla Rodziców i Uczniów

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 nastąpi 4 września 2023r. Msza Święta o godz. 9.00. Po mszy   uroczysta inauguracja  nowego roku szkolnego na sali gimnastycznej w naszej szkole.