• "Przerwa na czytanie"

• Nasza szkoła już po raz trzeci włączyła się do międzynarodowej  edycji  VIII Ogólnopolskiej  akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".  Dla młodszych zostały utworzone -"strefy czytania" . Tam starsi uczniowie z klas VI  zaprezentowali młodszym kolegom ciekawe fragmenty książek. Wszyscy czytelnicy wykonali również wspólne, pamiątkowe zdjęcie –podczas jednaj z „czytających” przerw.

• „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

• Tradycja pomocy dla Polaków na Wileńszczyźnie wpisana jest od wielu lat w działanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Serce rośnie patrząc na ilość ofiarowanych darów w październikowej akcji „Pomoc dla polskiego dziecka na Litwie”. Udało się nam zebrać zarówno szkolne pomoce, środki czystości, żywność, a także wsparcie higieniczne dla Wileńskiego Hospicjum. Nie byłoby to możliwe , gdyby nie ogromne zaangażowanie całej społeczności szkoły- uczniów, rodziców, pracowników, wsparciu ks. proboszcza oraz sklepu „Euro” w Krzeczowie. Zebrane dary przekazane zostały głównemu organizatorowi akcji p. Stanisławowi Dęboszowi. W docelową podróż wyruszą 10 października – trafią do polskich rodzin, szkół i hospicjum – nic się nie zmarnuje . Za każdy przejaw wsparcia w tych trudnych dla nas czasach – serdecznie dziękujemy!

Koordynatorka działań - Małgorzata Skrzypek.

• Sztafetowe biegi przełajowe

• We wtorek 3 października na Stadionie Miejskim w Bochni odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się w ramach eliminacji do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• „Dla serc szlachetnych najwyższa rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą.” A. Asnyk

• Z radością informujemy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się nam zebrać sporą ilość plastikowych nakrętek. To już kolejny raz trafiły one do Filipka, by wspomóc jego rehabilitację. Nie poprzestajemy jednak na tym, gdyż kolejne dzieci czekają na nasze wsparcie. Akcja zbierania nakrętek trwa dalej . Wszystkim biorącym udział w akcji- serdecznie dziękujemy !

• Zawody gminne w piłce nożnej chłopców (ID)

• W czwartek 5 października rozegrane został gminne zawody w piłce nożnej chłopców. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci.

W zawodach udział wzięło sześć szkół podstawowych z Gminy Rzezawa. Nasi uczniowie w składzie (S.Buczek., I.Kasprzyk, M.Wiśniowski, R. Smolik, O.Kukla, K.Nowak, J. Piech) zdobyli II MIEJSCE.

GRATULUJEMY

• „Użyjmy tańca mocy, by Świat był bez przemocy. Przesłanie Janusza Korczaka znamy i dziś je wykonamy!”

• Z banerem tej treści nasza mocna , szkolna ekipa 15 września uczestniczyła w Gminnym Projekcie „Razem przeciw przemocy. Taniec przeciw przemocy 2023”, którego celem było podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat przemocy i promowanie bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich. Szkoła reprezentowana była przez uczniów klas: trzeciej, siódmej i ósmej wraz z wychowawcami oraz panią dyrektor. Drużyny przygotowały układy taneczne do muzyki z baśni dla dzieci, które odtańczyły przed szeroko zgromadzoną publicznością. Na uczestników czekało wiele atrakcji i smakołyków - dzieci się świetnie bawiły. Uwieńczeniem spotkania było odtańczenie przez wszystkich uczestników belgijki. Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pomoc .

• "Pomoc dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie".

• W imieniu organizatorów i Szkolnego Koła Wolontariatu zwracamy się kolejny już raz

z prośbą o wsparcie rzeczowe akcji :

"Pomoc dla polskich dzieci na Wileńszczyźnie".

Niech naszego wsparcia doświadczą polskie rodziny na Litwie, a zwłaszcza dzieci

i chorzy pod opieką Hospicjum w Wilnie.

POTRZEBNE SĄ:

• Artykuły szkolne

• Żywność długoterminowa między innymi mąka, kasza, ryż, makarony, konserwy, olej…

• Środki czystości i sanitarne - mydła, szampony, proszki do prania, a zwłaszcza papier toaletowy

• Pieluchy dla dorosłych i prześcieradła jednorazowe, środki opatrunkowe… dla Hospicjum w Wilnie

• Słodycze dla najmłodszych.

Zawożone produkty trafiają bezpośrednio do polskich rodzin i dzieciaków oraz do Hospicjum - więc nic się nie marnuje.

Zbiórka zorganizowana będzie w dniach 2 - 7 października 2023 roku w szkole, sklepie Euro

Za każdy nawet najmniejszy przejaw wsparcia w tych trudnych dla nas wszystkich czasach serdecznie dziękujemy.

• Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

• 19 września 2023 roku obchodziliśmy szkolne uroczystości związane z kolejną rocznicą nadania imienia naszej szkole. Tradycyjnie obchody święta rozpoczęły się mszą świętą. Następnie szkolna społeczność uczestniczyła w akademii, którą swoją obecnością zaszczycił sam Król Maciuś Pierwszy. Montaż słowno muzyczny poświęcony był patronowi naszej szkoły- Januszowi Korczakowi, a przygotowali go uczniowie klas 3 i 8 wraz z wychowawcami we współpracy z pedagogiem szkolnym i katechetką. Korczak pragnął stworzyć dzieciom bezpieczny świat bez przemocy, dlatego w akademii wykorzystano taniec przygotowany przez uczniów na Gminny Projekt „TANIEC PRZECIW PRZEMOCY”. Akademię zakończono piosenką - przesłaniem do polityków o pokój na całym świcie.