• Piknik Naukowy „A to ciekawe” w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku

• PSP w Krzeczowie na Pikniku Naukowym „A to ciekawe”

w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku

12 czerwca w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku już po raz drugi został zorganizowany piknik, w którym główną rolę odgrywały Koła Naukowe oraz Kluby Młodego Odkrywcy działające w szkołach. W związku z 550 rocznicą  urodzin i 480 rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika cała impreza była prawdziwie kosmiczna, a wszystkie stanowiska zachęcały do zgłębiania wiedzy z tej dziedziny.

Jedną z 10 szkół zaproszonych do współpracy przy organizacji pikniku była Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeczowie.

Klub Młodego Odkrywcy Atlas ze swoimi opiekunkami, p. Katarzyną Górą oraz p. Jolantą Sulmą przygotował kilka stanowisk. Uczniowie klasy 7 prezentowali wykonane przez siebie maszyny hydrauliczne i omawiali ich działanie. Każdy odwiedzający piknik mógł wykonać własną rakietę z papieru w technice origami oraz własny poduszkowiec pod kierunkiem klubowiczów. Kasia i Julka prezentowały fotografie obiektów znajdujących się w kosmosie, takich jak mgławice, galaktyki, otwarte gromady gwiazd, itp., niezwykle barwnie o nich opowiadając. Następnie zwiedzający mogli zabawić się w dopasowanie nazw obiektów ciemnego nieba do ich obrazów na kolejnym, przygotowanym przez uczniów stanowisku.

Zaproponowane przez KMO Atlas pokazy, doświadczenia i zabawy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a przygotowane stanowiska ciągle były oblężone przez zwiedzających.

• 103.rocznica urodzin KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIETEGO JANA PAWŁA II.

• 18 maja 2023r. obchodziliśmy 103.rocznicę urodzin KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIETEGO JANA PAWŁA II.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wspólnie z chórem parafialnym przygotowali montaż
            słowno-muzyczny. Podczas występu młodzież prezentowała utwory mówiące o niezwykłej roli,
            jaką odegrał Wielki Polak w życiu narodu i świata . Zarówno w wierszach jak i śpiewanych religijnych piosenkach nie zabrakło treści o miłości i szacunku do Ojca Świętego. Zgromadzeni w kościele wierni z wielką radością wysłuchali programu artystycznego. Nadzieją napawa fakt, że młodzi ludzie nadal pragną poznawać postać Wielkiego Papieża i chętnie przygotowują akademie , mimo że Karol Wojtyła żył w odległych im czasach.

Spotkanie w kościele było również doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej, jaką była zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia małego Antosia z Bratucic.

• MOVE Week  w naszej szkole!

• MOVE Week  w naszej szkole! Czym jest MOVE Week (Tydzień Ruchu)? To ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, promującej aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali i zorganizowali mistrzostwa szkoły w LA na lekcjach wf-u przeprowadzili gry i zabawy ruchowe ,natomiast na korytarzach szkolnych odbyły się taneczne przer