Uczniowie kl. IV - VI uczą się pływać na Krytej Pływalni w Proszówkach.
Realizuje w ten sposób MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA - ,,JUŻ PŁYWAM".
Zajęcia rozpoczęły się 20.03.2017 r. i potrwają do czerwca 2017r.
Uczniowie kl. IV - VI uczą się pływać na Krytej Pływalni w Proszówkach.
Realizuje w ten sposób MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA - ,,JUŻ PŁYWAM".
Zajęcia rozpoczęły się 20.03.2017 r. i potrwają do czerwca 2017r.
Uczniowie klasy VI wzięli udzał w Gminnym Konkursie Literackim o tematyce związanej z zapobieganiem uzależnieniom. Regulamin dopuszczał różne formy wypowiedzi. Szóstoklasiści wybrali wiersze. Utwory młodych trwórców były bardzo ambitne i ciekawe w treści. Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na wiersz Natalii Ficek, której przyznano I miejsce oraz pracę Dawida Wojtonia, który otrzymał wyróżnienie.Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! :)
15 grudnia w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczna z Życzeniami w Języku Angielskim. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów klas I-VI, a najlepsze prace wykonali:
Klasy I-III
I miejsce - Oskar Grabarz, kl. III
II miejsce – Patrycja Smolik, kl. III
III miejsce – Bartosz Merecik, kl. III
Klasy IV-VI
I miejsce – Julia Słonina, kl. IV
II miejsce – Piotr Merecik, kl. V
III miejsce – Daria Poznańska, kl. VI
Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac na specjalnej wystawie w Gminnej Bibliotece w Rzezawie.
15 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym uczestniczyło 8 uczniów z klas IV-VI. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI – Dawid Wojtoń zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu. Trzymajmy za niego kciuki 18 stycznia!
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu klas 4-6, pod kierunkiem pani mgr. B.Kociołek.Montaż-słowno muzyczny przypomiał nam istotne wydarzerzenia z historii naszego kraju.
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji święta KEN. Uczniowie naszej szkoły wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność wychowawcom i nauczycielom.
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji ,,Sprzątanie Świata". Każda klasa wraz z wychowawcą udała się w przydzielony jej rejon Krzeczowa. Łącznie szkoła pozbierała śmieci z około 8 km poboczy, boiska szkolnego, dwóch krzeczowskich mini orlików, dróg prowadzących do cmentarza parafialnego i wojskowego. Uczniowie starszych klas zlikwidowali cztery dzikie wysypiska śmieci.
18 września przypada Święto Szkoły. W tym roku w dniu 19.09.2016r. o godzinie 9.00 w kościele w Krzeczowie z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta. Po nabożeństwie uczniowie klasy II i VI przygotowali akademię upamiętającą patrona naszej szkoły Janusza Korczaka.
Dnia 01.09.2016r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Z okazji tej uroczystości w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzeczowie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło ośmioro nowych pierwszoklasistów, którzy tradycyjnie odbili swój palec w Księdze Uczniów.
REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Krzeczowie
§ 1.
Postanowienia ogólne
1. Świetlica jest integralną częścią szkoły – w swojej programowej działalności realizuje cele i zadania szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem treści i działań wychowawczo-opiekuńczych przyjętych w planie pracy oraz w programie wychowawczym i profilaktyki szkoły.
2. W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy opiekuńczo – wychowawczej, miesięcznych planów pracy świetlicy.
3. Regulamin świetlicy opracowywany jest co roku przez kierownika świetlicy z pomocą rady pedagogicznej oraz rady rodziców i zatwierdzany przez dyrektora szkoły oraz przedstawiany do akceptacji wychowankom i ich rodzicom/ prawnym opiekunom.
4. Zajęcia świetlicowe są przeznaczone dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na:
a) czas pracy rodziców/ prawnych opiekunów – na wniosek rodziców/ prawnych opiekunów,
b) inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.
5. Zajęcia świetlicowe organizowane są w dniach nauki szkolnej z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych oraz rozwojowych dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizycznych.
6. Zajęcia świetlicowe odbywają się w pomieszczeniu świetlicowym. W uzasadnionych przypadkach zajęcia mogą odbywać się w innych miejscach (np. biblioteka, sala lekcyjna lub boisko sportowe przy szkole).
§ 2.
Cele i zadania świetlicy szkolnej
1. Nauczyciele w świetlicy szkolnej zapewniają dzieciom i młodzieży:
a) zorganizowaną opiekę wychowawczą,
b) pomoc w nauce i odrabianiu lekcji,
c) zajęcia sprzyjające rekreacji fizycznej
d) warunki do nauki własnej,
e) kulturalną rozrywkę i zabawę,
f) właściwe wzorce kultury osobistej i współżycia w grupie,
g) rozwój zainteresowań oraz zdolności,
h) stymulowanie postawy twórczej,
i) wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej,
j) pomoc w nabywaniu umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami,
k) pomoc w odkrywaniu przez dzieci swoich mocnych stron,
l) wdrażanie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia,
m) współpracę z ich nauczycielami i rodzicami/ prawnymi opiekunami.
2. Do zadań świetlicy należy:
a) organizowanie opieki,
b) organizowanie pomocy w nauce,
c) tworzenie warunków do nauki własnej,
d) przyzwyczajanie do samodzielnej pracy,
e) wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów,
f) organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny,
g) odkrywanie i rozwijanie zainteresowań,
h) stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnych rozrywek, kształcenie nawyków kulturalnego życia codziennego,
i) upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny
i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia,
j) rozwijanie samodzielności i aktywności,
k) współpraca z rodzicami/ prawnymi opiekunami i nauczycielami dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.
§ 3.
Założenia organizacyjne
1. Świetlica działa w dni nauki szkolnej w godzinach:
- poniedziałek: 12.20 - 16.00
- wtorek – piątek: 11.30 – 16.00
2. Godziny pracy świetlicy ustala dyrektor po uzgodnieniu ich wspólnie z radą rodziców i po akceptacji organu prowadzącego szkołę.
3. W uzasadnionych przypadkach czas pracy świetlicy może ulec zmianie za zgodą dyrektora szkoły. W razie zaistnienia takiego przypadku rodzice/prawni opiekunowie zostaną powiadomieni poprzez wpisanie stosownej informacji w zeszycie do korespondencji.
4. Nadzór pedagogiczny nad pracą świetlicy sprawuje dyrektor szkoły.
5. Całokształt pracy świetlicy szkolnej organizuje i ją bezpośrednio nadzoruje kierownik
świetlicy szkolnej – pani Barbara Krawczyk.
6. Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń obowiązujących w szkole, które wypełniają rodzice/ prawni opiekunowie.
7. W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych, gdzie liczba uczniów nie powinna przekraczać 25 osób.
8. Opieką wychowawczą objęci są uczniowie kl. I-III, a w szczególnych okolicznościach również uczniowie kl. IV-VI.
9. Po zakończeniu planowanych lekcji, dzieci samodzielnie udają się do świetlicy szkolnej, z wyjątkiem kl. I, która odprowadzana jest do świetlicy przez wychowawcę przez pierwszy miesiąc nauki szkolnej.
10. W świetlicy szkolnej mogą przebywać w wyjątkowych przypadkach uczniowie nie zapisani do niej, np. oczekujący na zajęcia pozalekcyjne, uczniowie skierowani przez dyrektora lub wicedyrektora podczas nieobecności nauczyciela.
11. Odpowiedzialność nauczyciela-wychowawcy świetlicy za ucznia rozpoczyna się z chwilą przyjścia dziecka do świetlicy i zgłoszenia tego faktu nauczycielowi świetlicy, aż do opuszczenia świetlicy.
12. Jeżeli dziecko jest pod opieką specjalisty (lekarz, terapeuta, psycholog), rodzic/ prawny opiekun zobowiązany jest poinformować pracowników świetlicy o zaleceniach do pracy z dzieckiem.
13. Uczniowie nie mogą używać telefonów komórkowych.
14. Za rzeczy wartościowe przynoszone przez dzieci, świetlica nie ponosi odpowiedzialności.
15. Dziecko ze świetlicy mogą odbierać jedynie rodzice/prawni opiekunowie oraz wyznaczone przez nich osoby wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.
16. Świetlica wymaga pisemnego upoważnienia w przypadku:
1) samodzielnych wyjść ucznia do domu,
2) w wyjątkowych sytuacjach - odbierania ucznia przez inne osoby niż rodzic/prawny opiekun czy osoby wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.
17. Obowiązkiem rodziców/prawnych opiekunów jest odbieranie dziecka punktualnie, w czasie pracy świetlicy.
18. Rodzic/ prawny opiekun bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo swojego dziecka po godzinach pracy świetlicy.
19. Rodzice/ prawni opiekunowie mają obowiązek telefonicznego poinformowania szkoły o zaistniałej wyjątkowej sytuacji, która powoduje nieodebranie dziecka na czas ze świetlicy.
20. W razie nieodebrania ucznia ze świetlicy oraz braku kontaktu z jego rodzicami/ prawnymi opiekunami dziecko będzie przekazane pod opiekę odpowiednim organom.
21. Każda zmiana decyzji rodziców/ prawnych opiekunów w kwestii pobytu dziecka w świetlicy lub każda zmiana danych zapisanych w Karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy musi być przekazana w formie pisemnej z datą i podpisem.
22. W razie wypadku, zasłabnięcia ucznia i innych sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu dziecka, nauczyciel wzywa pogotowie ratunkowe, informuje rodziców/ prawnych opiekunów i udziela pierwszej pomocy.
23. Uczniowie, nauczyciele i rodzice/ prawni opiekunowie, których dzieci przebywają w świetlicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu świetlicy.
24. W momencie zapisu dziecka do świetlicy rodzice/ prawni opiekunowie zapoznają się i akceptują Regulamin świetlicy.
§ 4.
Prawa i obowiązki ucznia uczęszczającego do świetlicy szkolnej
1. Wychowanek ma prawo do:
a) właściwie zorganizowanej opieki,
b) życzliwego traktowania,
c) poszanowania godności osobistej,
d) ochrony przed przemocą fizyczną i psychiczną,
e) wyboru zajęć zgodnie z zainteresowaniami,
f) uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce,
g) rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień,
h) korzystania z pomocy dydaktycznych, gier i sprzętu będącego na wyposażeniu świetlicy.
2. Wychowanek jest zobowiązany do:
a) przestrzegania Regulaminu świetlicy,
b) przestrzegania zasad współżycia w grupie,
c) współpracy w procesie wychowania i opieki,
d) uczestniczenia w zajęciach organizowanych w świetlicy,
e) kulturalnego zachowania się w trakcie zajęć świetlicowych,
f) respektowania poleceń nauczyciela,
g) nieopuszczania świetlicy szkolnej bez uprzedniego zgłoszenia wychowawcy,
h) przebywania w miejscu wyznaczonym przez nauczyciela,
i) nieoddalania się od grupy podczas wyjść poza salę świetlicową,
j) dbałości o wspólne dobro, ład i porządek,
k) ponoszenia odpowiedzialności za własne postępowanie.
§ 5.
Nagrody i kary
Stosowane nagrody i wyróżnienia to:
Stosowane kary to:
§ 6.
Współpraca z rodzicami
1. Współpraca bezpośrednia – codzienny kontakt i rozmowy przy odbieraniu dziecka ze świetlicy.
2. Pisemne informacje w zeszycie korespondencyjnym ucznia.
3. Spotkania z nauczycielami świetlicy w czasie dyżurów nauczycieli i zebraniach
z rodzicami/ prawnymi opiekunami.
4. W wyjątkowych sytuacjach - rozmowy telefoniczne.
§ 7.
Dokumentacja świetlicy szkolnej
1. Regulamin świetlicy.
2. Roczny plan pracy opiekuńczo - wychowawczej.
3. Miesięczne plany pracy świetlicy.
4. Dziennik zajęć.
5. Karty zgłoszeń dzieci do świetlicy szkolnej.
6. Roczne sprawozdanie z działalności świetlicy szkolnej.
7. Zeszyt nauczycieli świetlicy.
§ 8.
Zadania kierownika świetlicy
Do szczegółowych zadań kierownika świetlicy należy:
1. Organizacja pracy świetlicy w danym roku szkolnym.
2. Z pomocą nauczycieli świetlicy opracowanie wewnątrzszkolnych dokumentów związanych z działalnością świetlicy, takich jak roczny plan pracy świetlicy, regulamin świetlicy, sprawozdanie z działalności świetlicy, karty zgłoszenia dzieci do przebywania w świetlicy.
3. Kierowanie pracą dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą nauczycieli – wychowawców świetlicy szkolnej.
4. Zatwierdzanie rocznych planów zajęć grup świetlicowych.
5. Nadzorowanie przydziału dzieci do poszczególnych grup świetlicowych.
6. Prowadzenie zajęć dydaktycznych w ramach ustalonych godzin.
7. Realizacja planu nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły w zakresie dotyczącym świetlicy.
8. Współpraca z wychowawcami klas, rodzicami/ prawnymi opiekunami wychowanków, dyrekcją szkoły i środowiskiem lokalnym w celu zapewnienia właściwej realizacji funkcji świetlicy.
9. Czuwanie nad właściwym prowadzeniem dokumentacji szkolnej związanej z pracą świetlicy.
10. Dysponowanie powierzonym mieniem szkolnym.
11. Realizowanie poleceń i zadań zleconych przez dyrektora szkoły.
§ 9.
Zadania nauczyciela świetlicy
1. Pomoc przy opracowaniu dokumentacji związanej z pracą świetlicy.
2. Systematyczne prowadzenie dziennika zajęć.
3. Przestrzeganie dyscypliny pracy.
4. Sumienne spełnianie obowiązków podczas dyżurów.
5. Prowadzenie zajęć dydaktycznych według planu pracy świetlicy.
6. Sprawowanie opieki i zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom.
7. Organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniach i na powietrzu mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny uczniów.
8. Rozwijanie zainteresowań uczniów.
9. Upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny oraz dbałość o zachowanie zdrowia.
10. Współpraca z rodzicami/ prawnymi opiekunami, Radą Pedagogiczną.
11. Dbanie o estetykę pomieszczeń i aktualny wystrój świetlicy.
12. Wykonanie prac zleconych przez kierownika świetlicy.
13. Zapoznanie uczniów (w pierwszym tygodniu września) z regulaminem świetlicy.
14. Uzgadnianie z przełożonymi potrzeb materialnych świetlicy.
15. Zgłaszanie rodzicom/ prawnym opiekunom informacji o nieuczęszczaniu dziecka do świetlicy.
16. O niewłaściwym zachowaniu uczniów nauczyciel świetlicy powiadamia rodzica/ prawnego opiekuna i dyrektora szkoły.
§ 10
Postanowienia końcowe
1. Regulamin świetlicy jest dostępny w świetlicy, sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
2. Regulamin świetlicy zostaje przyjęty do realizacji zarządzeniem dyrektora szkoły.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzje wiążące podejmuje dyrektor szkoły.
Podstawa prawna:
- Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r. (Dz. U. 2004 Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.)
- Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2014 r. poz. 191 z póź.zm),
- Rozporządzenie MEN z dn.21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół ( Dz. U. z dn. 19 czerwca 2001 r. Nr 61, poz.624 z późn. zm.)
- Rozporządzenie MEN z dn. 29 sierpnia 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji
-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (dz. U. z dn. 22 stycznia 2003 r. Nr 6, poz. 69 z póź. zm.)
- Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych
planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych
kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których
można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu
kształcenia nauczycieli (Dz.U. z 2013 r. poz. 1207),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 października 2009 r. w sprawie wymagań,
jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko
kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych
placówek (Dz.U. z 2009 r. Nr 184, poz. 1436 z późn. zm.),
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 17 grudnia 2010 r. w sprawie podstawowych
warunków niezbędnych do realizacji przez szkoły i nauczycieli zadań dydaktycznych,
wychowawczych i opiekuńczych oraz programów nauczania (Dz.U. z 2011 r. Nr 6, poz. 23).
………..………………………………
( Pieczątka szkoły)
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzeczowie
na rok szkolny 2016/2017
Proszę o przyjęcie …………………………………………………………………………………………........................................
( imię i nazwisko dziecka)
ucznia / uczennicy klasy………………... do świetlicy szkolnej
– po lekcjach, do godz. ...........................................................................................................
1. Dane dziecka:
a) Data i miejsce urodzenia: ……………………………………………………………………………....................
b) Adres zamieszkania: ………………………………………………………………………………………………………… c) Telefon domowy:………………………………………………….............................................................
d) Zainteresowania lub uzdolnienia dziecka:………………………………………………………………………..
e) Informacje uzupełniające o dziecku*: ………………………………………….………………………………….
2. Dane rodziców / prawnych opiekunów:
Informacje o matce/ prawnym opiekunie Informacje o ojcu/ prawnym opiekunie
……………………………………………………………... ….………………………………………………………
imię i nazwisko imię i nazwisko
……………………………………………………………… ………………………………………………………...
tel. komórkowy tel. komórkowy
3. Oświadczenie o zatrudnieniu matki/ prawnego opiekuna: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Podpis matki/ prawnego opiekuna: …………………………………………….
4. Oświadczenie o zatrudnieniu ojca/ prawnego opiekuna:
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Podpis ojca/ prawnego opiekuna: …………………………………………….
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie dla potrzeb szkoły.
Dziecko ze szkoły może być odbierane tylko przez rodziców/ prawnych opiekunów lub osoby PISEMNIE przez nich upoważnione. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nieupoważnioną, samodzielne wyjście itp.) rodzice/ prawni opiekunowie muszą powiadomić wychowawców świetlicy na piśmie – z datą i podpisem. Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.
2. …………………………………………………………….tel. ……………………………………………
3. …………………………………………………………….tel. ……………………………………………
II. Dziecko będzie wychodziło ze świetlicy samo o godzinie ustalonej z pracownikami świetlicy. Biorę pełną odpowiedzialność za powrót mojego dziecka do domu**.
Tak, o godz. ............... Nie
7. Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem świetlicy i go akceptuję.
Krzeczów, ……………………………………………… …………………………………………………
(miejscowość, data) (podpis wnioskodawcy)
* oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka, jego stanie zdrowia lub innym ** niepotrzebne skreślić
Pożegnanie szkoły przez klase VI odbyło się tradycyjnym komersem w dniu 21 czerwca.
Święto Rodziny- ta najpiękniejsza uroczystośćodbyła się w naszej szkole 16.06.16r. o godz. 17:00. Odświętnie ubrani uczniowie pięknymi wierszami i piosenkami wyrazili miłość i wdzięczność swoim kochanym Rodzicom. Mamusie i tatusiowie z radością przyjęli życzenia oraz kwiaty, które dzieci zakupiły z własnych oszczędnosci.
W dniach 13-14 czerwca została zorganizowana wycieczka w Gorce. Celem eskapady było zdobycie najwyższego szczytu Turbacza (1310m.n.p.m). Kilkugodzninna wyprawa zakończyła się sukcesem. Uczniowie pokonali swoje słabości. Na koniec dnia czekała na nas miła niespodzianka: ognisko, dyskoteka i zabawa. Następnego dnia wyjechaliśmy kolejką liniową na Polanice. Spacerowaliśmy wzdłuż Dunajca. Po trudach z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Krzeczowa.
20 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym uczestniczyli chętni uczniowie z klas IV-VI. Konkurs sprawdzał znajomość angielskiego słownictwa, zasad gramatycznych, struktur komunikacyjnych, podstawowej wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów, a najwięcej punktów otrzymali:
W czerwcu odbędzie się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Rzezawie, w którym naszą szkołę będą reprezentować Patrycja i Dominik. Trzymajmy za nich kciuki!!!
22.04 uczniowie naszej szkoły uczcili Matkę Ziemię prezentując montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam sposoby ochrony środowiska naszej ,,małej ojczyzny". Akademię przygowtowali uczniowie klasy V i I z pomocą wychowawców pani Krystyny Domagały oraz pani Małgorzaty Skrzypek. W tym dniu uczniowie zostali udekorowani zielonymi listkami.
20.04 gościliśmy w naszej szkole GRUPĘ ARTYSTYCZNĄ REKONSTRUKTO z Lublina. Artyści zaprezentowali nam pokaz historyczny ,, Rzymskie imperium i tradycje antyku". Ta żywa lekcja historii w treściwy, a zarazem zabawny sposób przybliżyła nam odległe czasy. Mieliśmy możliwość podziwiania dużej kolekcji broni oraz elementów stroju rzymskich wojowników.
Kolejny już raz społeczność naszej szkoły uczciła pamięć Wielkiego Polaka PAPIEŻA JANA PAWŁA II, który już 11 lat patrzy na nas z DOMU OJCA W NIEBIE. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki religijne przywołały w pamięci chwile spędzone z Janem Pawłem w naszej ojczyźnie. Wyrazem hołdu były znicze złożone przy tablicy upamiętniającej NASZEGO WIELKIEGO RODAKA.
.
Powered by aSc EduPage