Zapraszamy na wielkie wydarzenie muzyczne - drogę krzyżówą  "Ślad losu" w wykonaniu chóru parafialnego z towarzyszeniem młodzieżowej orkiestry z Nowego Wiśnicza. W chórze występuje ok. 25 uczniów naszej szkoły i kilkoro przedszkolaków.

Zachęcamy również do wsparcia naszego kiermaszu. Ozdoby świąteczne i palmy zostały wykonane we współpracy z naszą Świetlicą Wiejską przez nauczycieli, rodziców,  uczniów oraz mieszkańców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

• Dzień Teatru

• W czwartek 24 marca – przed obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru świetliczaki wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez panią bibliotekarkę. Były karty tematyczne dotyczące zachowania w teatrze. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi takimi jak: scena, aktor, widownia, kurtyna. Poznały różne techniki teatralne: pantomima, teatr ruchu, lakowy, cieni. Na zakończenie otrzymali paluszkowe stworki, które wykorzystali do własnych improwizacji teatralnych.

• Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii.

• 17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowali i zaprezentowali plakaty na ten temat oraz obejrzeli zdjęcia i filmy video z obchodów tego święta w Irlandii.

• Posprzątaj z nami Małopolskę!

• Nasza szkoła wlącza się  do akcji; '' Posprzataj z nami Małopolskę'' organizowanej przez Urząd Marszałkowski  Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego . Akcja sprzątania  planowana jest na terenie naszej miejscowości  w  dniach od  6.04 - 13.04.22r. ( w zależności od pogody)

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączymy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

• „Jak to ze lnem było” – konkurs czytelniczy

• Trzecioklasiści wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym w ramach realizacji zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zmagania czytelnicze odbyły się w dwóch etapach. Oto najlepsi z najlepszych;

I miejsce: Wiktoria Rasińska

II miejsce: Nikodem Pyrek, Jakub Chrzanowski

III miejsce: Jakub Szewczyk

Wyróżnienie : Nikola Biernat, Patryk Surma

Gratulujemy!

Nagrody książkowe, które otrzymali uczniowie, zostały zakupione ze środków przewidzianych na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• Konkurs czytelniczy – „Asiunia”

• Książka została zakupiona w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem również wśród młodszych czytelników. Pokazuje grozę wojny z punktu widzenia pięcioletniej dziewczynki, której „…pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze.”

Uczniowie klasy drugiej sprawdzili ile zapamiętali z lektury „Asiunia” - J. Pauzińskiej. Wyniki były imponujące, a różnice punktowe niewielkie. Gratulujemy!

I miejsce: Emilia Mizera

Kornelia Krupa

II miejsce: Mateusz Żmuda

Amelia Helak

III miejsce –Jakub Polak

Nagrody książkowe, które otrzymali uczniowie , również zostały zakupione ze środków NPRCz.

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących kiedyś naszą planetę. Podczas lekcji bibliotecznej w klasie trzeciej oraz zajęć świetlicowych były publikacje popularnonaukowe, ciekawostki, układanki itp. Okazało się, że niektórzy uczniowie są wspaniałymi znawcami tych stworzeń z ery mezozoicznej. Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy fragmenty filmu „Dobry dinozaur”.

• Rekrutacja do Świetlicy Szkolnej na rok szkolny 2022/2023

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
            w Krzeczowie informuje, że
            od 07.03.2022 r. do 14.03.2022 r. w godzinach 8:00 – 15:00 należy dostarczyć Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy Szkolnej.

Dzieci obecnie uczęszczające do świetlicy szkolnej należy zgłosić ponownie na kolejny rok szkolny (dostarczyć zgłoszenie).

Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy Szkolnej można odebrać bezpośrednio
            w szkole lub pobrać ze strony internetowej szkoły.

Zasady Rekrutacji do Świetlicy Szkolnej zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dokumenty szkolne”.