• Festiwal Robotyki i Programowania

• Zapraszamy uczniów klas ósmych  na Festiwal Robotyki i Programowania, który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku w dniach 18-19 listopad 2022r.

W trakcie festiwalu zaprezentowane będą  wszystkie kierunki kształcenia funkcjonujące w  Zespole Szkół Technicznych  w Brzesku z naciskiem na programowanie, mechatronikę i robotykę.

W festiwalu wezmą udział partnerzy w kształceniu zawodowym – zakłady pracy wymienione na plakacie. Przedstawiciele tych zakładów zapoznają uczestników festiwalu z ofertami pracy oraz zaprezentują wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesach produkcyjnych.

• „Szkoła do hymnu” 2022 –

• Uczniowie naszej wzięli  udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach  wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się  w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

• Porządki na cmentarzu wojskowym.

• Przed Świętem Niepodległości Samorząd Szkolny  z opiekunami wybrał się na miejscowy cmentarz wojskowy. Zgrabiono i usunięto liście, wyrzucono zużyte znicze i uporządkowano nagrobki.

• Przerwa na czytanie

• 13.10 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie –bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to odbywa się ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Dla tych, którzy w tym dniu zapomnieli swoich książek, bibliotekarka miała przygotowany zestaw ciekawej beletrystyki. Uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do biblioteki i wysłuchali zabawnej historii Oli i jej taty.

Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na każdej przerwie uczniowie z wszystkich klas, nauczyciele i inni pracownicy szkoły mogli zagłębić się w świat fantazji wykreowany przez autorów ich ulubionych książek.

• Europejski Dzień Sportu

• 30 września2022r. wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów Tego dnia nauczyciele wychowania fizycznego Jolanta Sumara-Warchoł i Janusz Piątek przygotowali ciekawe inicjatywy promujące aktywność sportową dla klas 4 -8. Uczniowie wzięli udział w biegach sztafetowych, oraz zespołowych grach sportowych .

Galeria Europejskiego Dnia Sportu

• Narodowe czytanie

• Corocznie nasza szkoła włącza się w akcję organizowaną przez parę prezydencką. Tym razem uczennice klasy siódmej zaprezentowały balladę Adama Mickiewicza „Świtezianka”, a klasy I-III wysłuchały ballady „Powrót taty, którą przeczytała uczennica klasy III.

Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

Już dziś zapraszamy na kolejne czytelnicze spotkanie min. podczas Dnia Głośnego Czytania, które odbędzie się już 29 września.