• Europejski Dzień Języków

• W poniedziałek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Rozpoczęliśmy ten dzień uroczystą akademią, w której uczniowie klasy VI, VII i VIII zaprezentowali w wierszach, piosenkach i zabawnych scenkach różnorodność językową świata oraz podkreślili znaczenie znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach. Uczniowie całej szkoły świętowali również ten dzień na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązując językowe quizy oraz wykonując różnorodne projekty.i niemieckiego

• Sprzątanie Świata - Polska 2022 '' Wszystkie śmieci są nasze!”

• Dnia 20.09.2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata 2022". Każda klasa udała się w przydzielony jej rejon Krzeczowa. Łącznie szkoła pozbierała śmieci z około 8 km poboczy. W akcji uczestniczyło 113 uczniów. Sprzątaniem objęte były chodniki i przydrożne rowy na całej długości naszej miejscowości, przystanki autobusowe, droga dojazdowa do cmentarza parafialnego, teren wokół szkoły i świetlicy wiejskiej, boisko sportowego, orlik, drogi prowadzące do cmentarza parafialnego i wojskowego.

• Mistrzostwa Szkoły w LA

• W dniu 14.09.2022 odbyły się  MISTRZOSTWA SZKOŁY W LA . Chłopcy i dziewczęta z klas IV-VIII rywalizowali w konkurencjach biegach  Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem .Zawody przebiegły w radosnej i miłej atmosferze. Zawodnicy przestrzegali zasad „fair play” .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wf Jolanta Sumara-Warchoł,Janusz Piątek

• NARODOWE CZYTANIE

Kolejny już raz zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Biblioteki w Krzeczowie, gdzie wzięliśmy udział
            w 11. EDYCJI NARODOWEGO CZYTANIA. W tym roku były prezentowane utwory ze zbioru
            „Ballad i romansów” z okazji 200- lecia wydania dzieł Adama Mickiewicza.
            Uczniowie klasy VII i VIII czytali balladę „Świteziankę”. Ich czytelnicze przygotowania zostały poszerzone o elementy dramy. Na scenie pojawiła się Świtezianka dająca strzelcowi z kosza maliny
            i strzelec, który wpinał dziewczynie kwiatki do wianka. Nie zabrakło również NIMFY/ ŚWITEZIANKI, sprawdzającej wierność kochanka.

Młodzież ambitnie podeszła do zadania i pięknie przedstawiła historię dwojga kochanków spacerujących brzegami jeziora Świteź.

• Światowy Dzień Fair Play

• 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play jest to święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl włączają się w obchody Światowego Dnia Fair Play. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły wzięli udziału w akcji. Podczas lekcji wychowania fizycznego pokonywali okrążenia wokół szkolnego boiska. Bieg miał na celu uczczenie sportowej zasady fair play wśród młodych ludzi. Kształtowanie postaw współdziałania  zespołowego i współodpowiedzialności oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023 . Podczas tej uroczystości odbyła się ceremonia ślubowania uczniów klasy pierwszej. Aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor. Każdy uczeń klasy pierwszej złożył również odcisk palca w księdze pamiątkowej. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzeczowie. Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce!